Międzynarodowe Seminarium w Starej Wsi

2016-05-10

250 karateków, wsród nich silna reprezentacja KKKT miało okazję doskonalić się w Starej Wsi pod okiem mistrzów. W tym roku seminarium prowadzili - Sensei Jyuji Izumi z Japonii, reprezentujący styl karate Shito-ryu doradca Zarządu Światowej Federacji Karate Tradycyjnego oraz sensei Avi Rokah z USA– wieloletni student i asystent senseia Hidetaki Nishiyamy i wielokrotny mistrz USA w kumite. Koordynatorem szkolenia był sensei Włodzimierz Kwieciński, prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego i trener selekcjoner kadry narodowej PZKT.

Były to pracowite i bardzo inspirujące dwa dni, łączące tradycyjny trening prezentowany przez senseia Aviego Rokah i styl Shito-tyu senseia Jyuji Izumi. Sensei Jyuiji ma 65 lat, ale - dzięki karate zachowuje sprawność dwudziestolatka. Jest godny podziwu, mimo przebytej niedawno operacji, codziennie ćwiczy i żyje zgodnie z zasadami budo.

Powinnością wszystkich karateków jest nieustanny rozwój, a każde takie treningowe spotkanie z mistrzami oznacza kolejny krok na naszej drodze. W seminarium uczestniczyli: Rafał Wajda, Magda Mielnik, Ewa Latos, Katarzyna Wierzbicka, Krzysztof Buczek i Sebastian Romaniak.
Powered by RapidGoal
design: holinej.com