Wycieczka po Krakowie

2017-02-12

Zaproszeni przez stowarzyszenie Lege Artis w sobotę ruszyliśmy na podbój Krakowa. Najpierw w małym, uroczym kinie Mikro, zobaczyliśmy film: "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” o  małych detektywach, którzy, dzięki swojemu sprytowi odzyskują skradziony rodzinny diament i godzą dwie zwaśnione ze sobą rody.

Później mieliśmy bardzo ciekawe spotkanie z komisarzem policji, który opowiadał nam o zagrożeniach w sieci i o niebezpieczeństwach związanych z narkotykami i dopalaczami. Była też dyskusja, a nasza starsza grupa brała w niej bardzo aktywny udział. Po spotkaniu z komisarzem dostaliśmy poczęstunek i każdy dostał wiele pamiątkowych gadżetów.

Potem wyruszyliśmy na zwiedzanie Krakowa. Po rynku, który przecież wszyscy znamy, ale nie wszystko o nim wiemy, odprowadzały nas dwie przewodniczki  z PTTK. Ciekawie opowiedziały nam o Kościuszce i jego zasługach dla naszego kraju w okresach niewoli, o powstaniu rynku i  jak karano złoczyńców w średniowieczu i gdzie wystawiano winnych na widok publiczny. Było też o Lajkoniku, historii kościoła Mariackiego i legendzie  o trębaczu oraz zaklętych w gołębie rycerzach. Bardzo podobało nam się w galerii malarstwa w  Sukiennicach, a najwięcej  czasu spędziliśmy przy malarstwie Jana Matejki. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się obraz Hołd Pruski i Kościuszko pod Racławicami. Nasi karatecy  zachwycili panie przewodniczki szeroką wiedzą historyczną i zdyscyplinowaniem. Wiadomo! Dzień zakończyła wizyta w Mac Donaldzie, gdzie rodzice przyszli odebrać swoje mądre i grzeczne dzieci.
Powered by RapidGoal
design: holinej.com