Relacja Puchar Polski Dzieci -Łódz 2017

2017-06-04

Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym to (obok odbywającego się w październiku Pucharu Europy) najważniejsze zawody w sezonie. Tegoroczny odbył się w Łodzi w Atlas Arenie. Wystartowało w nim 1000 dzieci, wśród nich  48  osobowa reprezentacja Krakowskiego KKT. Klub mieści się przy ul. Racławickiej i jest aktywnym uczestnikiem i animatorem sportowego życia naszej dzielnicy. Najmłodsi zawodnicy mieli 6 lat i doskonale poradzili sobie z debiutem na macie. Zmagania trwały cały dzień w trzech konkurencjach- kata indywidualnym, kata drużynowym oraz en-bu, czyli reżyserowanej walce składającej się z kilku akcji, których prezentacja musi zawierać się w czasie 55-65 sekund. Krakowscy karatecy wywalczyli  31 medali, w tym 12 złotych, 7 srebrnych  i 12 brązowych. Puchar Polski Dzieci 2017 udowodnił doskonałe wyszkolenie zarówno małych wojowników, jak i doświadczonej kadry KKKT, która potwierdziła pozycje w krajowej czołówce. Dwoje wychowanków najlepszego szkoleniowca Polski, Rafała Wajdy pobiło bezapelacyjnie rekord zawodów. Ćwiczący na co dzień w Kłaju Joanna Łyżwińska i Kamil Rak zdobyli po 3 złote medale, co jest dowodem nie tylko świetnej dyspozycji, ale wieloletniej pracy nad sobą. Oboje mają po 12 lat, a przed zawodami trenują po 5 razy w tygodniu i są przy tym doskonałymi uczniami. Karate uczy koncentracji, dyscypliny i osiągania wyznaczonych celów.

Sensei Rafał jest zadowolony! Powiedział, że najbardziej cieszy się ze startu najmłodszych debiutantów, a stara kadra pokazała znowu, że należy do krajowej czołówki.

Dziękujemy i gratulujemy, również Rodzicom i trenerom. Wyrazy wdzięczności także dla naszych sponsorówfirm Softnet i Limpol.

Złote drużyny:
Chłopicki Rak Czechowski
Piszczek Czechowska Krawiec
Kmiecik Łyżwińska Taranczewska
Chorąży Zięba Siedlik
Srebrne drużyny:
Bieszczad Pietrusiak Barańska
Banachowicz Kotuła Liszka
Zapała Klimowicz Łaskarzewski
Brązowe drużyny:
Świątek Pasternak Zapała
Złote en-bu:
Chłopicki Czechowski
Łaskarzewski Chorąży
Łyżwińska Rak
Srebrne en-bu:
Łaskarzewski Zięba
Chłopicki Kmiecik
Brązowe en-bu:
Czechowska Biesaga

Kata indywidualne

Złoto:
Adam Drzonek
Kamil Rak
Joanna Łyżwińska
Wiktoria Krawiec
Martyna Świątek
Srebro:
Ewa Czechowska
Maksym Zajączkowski
Brąz:
Feliks Kotuła
Dominika Kmiecik
Daniel Łaskarzewski
Kasia Pudełko
Franek Kotuła
Allan Paszcza
Weronika Zapała
Aleksandra Kosydar
Karol Chłopicki
Natalia PietrusiakPowered by RapidGoal
design: holinej.com