KKKT Najlepszym Klubem w Polsce

2019-02-28

Podsumowanie dokonań sportowych i organizacyjnych PZKT w 2018 roku

Uroczyste podsumowanie aktywności Polskiego Związku Karate Tradycyjnego w 2018 roku odbyło się 16 lutego 2019 r. w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo- Stara Wieś". Uroczystość składała się z części oficjalnej, podczas której przypomniano osoby, kluby i wydarzenia, które wywarły największy wpływ na rozwój karate tradycyjnego w 2018 roku. Po raz pierwszy Polski Związek Karate Tradycyjnego uhonorował osoby, które całokształtem swojej pracy wywarły istotny wpływ na funkcjonowanie karate tradycyjnego w Polsce, przez 40 i więcej lat wykazywały aktywność, zaangażowanie i działalność na rzecz rozwoju karate na różnych płaszczyznach, jako zawodnicy, trenerzy, sędziowie i działacze.

Najlepszym zawodnikiem PZKT 2018 roku w kategorii seniorów został Michał Sowa. W imieniu wszystkich wyróżnionych zawodników powiedział:
„To dla mnie olbrzymi zaszczyt móc mówić w imieniu wszystkich zawodników. W pierwszej kolejności chciałem podziękować trenerom. Każdy nasz kadrowy sensei robi kawał dobrej roboty, ale też każdy klubowy sensei jest ważny. Każdy zawodnik wie, że bez trenera w klubie sukcesy nie są możliwe. Chciałbym też podziękować PZKT i zarządowi za to, że daje nam możliwość startowania i rywalizowania na wszystkich kontynentach. Ważny w sukcesach całej reprezentacji jest cały system szkolenia, który opiera się między innymi na startach kontrolnych takich jak Polska Liga Karate Tradycyjnego. Na koniec chciałem podziękować wszystkim kolegom z reprezentacji. Często jesteśmy rywalami na zawodach, ale też stworzyliśmy taką ekipę, że niezależnie kto w przyszłym roku będzie najlepszym zawodnikiem, będę się cieszył i będę za niego trzymać kciuki. Jest takie przysłowie <>, ale my nadal jesteśmy głodni i nadal będziemy udowadniać, że karate w Polsce jest na najwyższym poziomie".

Justyna Marciniak, trener kadry narodowej kadetów i juniorów w karate tradycyjnym w 2018 roku, powiedziała:
„Chciałam podziękować pozostałym trenerom kadry narodowej w karate tradycyjnym: Krzysztofowi Neugebauerowi, Andrzejowi Zarzecznemu, Januszowi Sowie, Iwonie Karwackiej, Pawłowi Januszowi i Rafałowi Wajdzie, bo uważam, że wspólnie wykonujemy wspaniałą pracę. Czuwamy nad kształceniem świadomości karate wśród potencjalnie w przyszłości najlepszych na świecie. Jest to bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie, które, biorąc pod uwagę ich wyniki oraz przykładną postawę, przynosi efekty. Mam nadzieję, że wyróżnieni swoją odpowiednią postawą w duchu budo oraz etykietą na wysokim poziomie, będą motywacją dla innych, a sami potwierdzą ponownie swoje wyniki w przyszłym roku. Oss".

„Jest mi niezmiernie miło odbierać nagrody za dokonania naszego klubu, ale skoro jestem już przed Państwem i przed mikrofonem, skorzystam z możliwości podziękowania za coś innego... za kilkanaście lat startowania jako zawodnik reprezentacji Polski. Mistrzostwa Świata w Kanadzie były moim ostatnim startem w karierze sportowej. Dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do moich sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej, dziękuję trenerom kadry Polski, nieobecnemu senseiowi Andrzejowi Zarzecznemu, senseiowi Krzysztofowi Neugebauerowi oraz mojemu pierwszemu trenerowi Pawłowi Januszowi oraz wszystkim zawodnikom z kadry" – powiedział Rafał Wajda, odbierając nagrody dla Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego.

Anna Kulczyńska, prezes Klubu Karate Tradycyjnego Kumade w Toruniu, odebrała wyróżnienie dla klubu – lidera jednego z programów PZKT:
„Dziękuję za możliwość realizowania programów PZKT, w szczególności programu Aktywny Senior Karate 50+. Wraz z instruktor współprowadzącą program – Małgorzatą Mikołajczak, dziękujemy za wyróżnienie w powyższej kategorii. Czujemy się docenieni, a jako lider programu możemy obiecać, że nasze działania będziemy tylko potęgować do jeszcze lepszej pracy i promocji zdrowia dla seniorów poprzez karate tradycyjne".

Podsumowując uroczystość i ubiegły rok, Andrzej Maciejewski, wiceprezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, powiedział:
„Miniony rok dla środowiska karate tradycyjnego był gorzko-słodki. Z jednej strony ponieśliśmy jako środowisko karate niepowetowaną stratę Witolda Kwiecińskiego – czołowego zawodnika i członka zarządu PZKT, a przede wszystkim człowieka o wyjątkowo pozytywnym i przyjaznym wszystkim usposobieniu, z drugiej strony zaś mieliśmy kilka wyjątkowych wydarzeń, wiele sukcesów naszych zawodników na arenach międzynarodowych, wiele wspaniałych imprez krajowych. Na szczególną uwagę zasługuje udział polskiej ekipy w Mistrzostwach Świata i Pucharze Świata Dzieci w Tradycyjnym Karate-do w St. Johns w Kanadzie. Wyjazd ten był największą i najodleglejszą zagraniczną ekspedycją, w której wzięła udział blisko setka uczestników.
Wyjątkowym historycznym wydarzeniem był udział polskiej ekipy w I Międzynarodowym Festiwalu Karate-do, który odbył się w kolebce karate na Okinawie w Japonii".

Wyniki Plebiscytu PZKT

Kategoria: Najlepsi zawodnicy karate tradycyjnego 2018 roku w poszczególnych kategoriach wiekowych

Senior:
Agnieszka Sajdutka (Akademia Karate Tradycyjnego w Rzeszowie)
Michał Sowa (MUKS Bytom)
Młodzieżowiec:
Katarzyna Goch (Lubelski Klub Karate Tradycyjnego)
Wiktor Staszak (Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice)
Junior:
Iga Dumieńska (Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice)
Patryk Szymański (Klub Karate „44" w Łodzi)
Kadet:
Joanna Łyżwińska (Krakowski Klub Karate Tradycyjnego)
Bartosz Kozioł (Krakowski Klub Karate Tradycyjnego)

Kategoria: Najlepsi trenerzy klubowi w poszczególnych kategoriach wiekowych w 2018 roku

Senior: Radosław Olczyk (Towarzystwo Sportowe „Sokół" Aleksandrów Łódzki)
Młodzieżowiec: Andrzej Maciejewski (Lubelski Klub Karate Tradycyjnego)
Junior: Jacek Wierzbicki (Klub Karate „44" w Łodzi)
Kadet: Rafał Wajda (Krakowski Klub Karate Tradycyjnego)
Dzieci: Rafał Wajda (Krakowski Klub Karate Tradycyjnego)

Kategoria: Najlepszy klub w szkoleniu sportowym w 2018 roku

Krakowski Klub Karate Tradycyjnego

Kategoria: Najaktywniejszy klub w 2018 roku

Krakowski Klub Karate TradycyjnegoKategoria

Impreza roku 2018 pod patronatem PZKT

III Ogólnopolski Puchar Krakowa w Karate Tradycyjnym

Kategoria: Regionalne wyróżnienie specjalne za 2018 rok

Województwo dolnośląskie: Arkadiusz Bukała
Województwo kujawsko-pomorskie: Jarosław Bicz
Województwo lubelskie: Janusz Kawałko
Województwo łódzkie: Damian Karwacki
Województwo małopolskie: Katarzyna Wierzbicka
Województwo mazowieckie: Aneta Różańska, Jarosław Bromek
Województwo podkarpackie: Piotr Szczerba
Województwo pomorskie: Jarosław Domrazek

informacja ze strony www.karate.pl

Powered by RapidGoal
design: holinej.com