18 stycznia odbyło się spotkanie noworoczne KKKT

2020-01-20

Tradycji stało się zadość. W ubiegłą sobotę jak co roku odbyło się nasze coroczne spotkanie. Wydarzenie to ma dla nas ogromne znaczenie, ponieważ oprócz podsumowania roku ubiegłego, możemy spotkać się razem z Wami i porozmawiać. Jak zwykle rozpoczęliśmy od zademonstrowania naszych umiejętności.

Kadra dzieci rozpoczęła pokaz od kihon w miejscu, później dzieci w sposób perfekcyjny wykonały kata - heian shodan. Następnie przyszedł czas na pokazy grupowe.

Pierwsze wystąpiły jedne z najmłodszych reprezentantek kadry Weronika Dunak, Lena Leżańska i Ida Firat zaprezentowany kata drużynowe. Następnie na matę wkroczyły niewiele starsze zdobywczynie Pucharu Polski i Pucharu Świata Dzieci Kasia Pudełko, Zosia Tenerowicz i Helena Moskwa. Dziewczynki niewielkie wzrostem ale wielkie duchem walki wykonały heian nidan wraz z interpretacją. Kolejnym punktem programu okazał się występ naszych utytułowanych Sensei - medalistów Mistrzostw Europy i Świata. Krzysiek Buczek, Patryk Jarosz i Michał Kłosek zademonstrowali nam iście mistrzowski spektakl swoich niesamowitych umiejętności - pokaz samoobrony wywołał zachwyt i został nagrodzony gromkimi brawami. Wisienką na torcie okazał się pokaz łamania desek przez naszych juniorów Natalię Firlit, Zofię Taranczewską, Antoniego Czechowskiego oraz Karola Chłopickiego. Bardzo Was prosimy nie próbujcie tego sami w domu ;)

Następnie przeszliśmy do podsumowania roku ubiegłego. Jaki był rok 2019? Ubiegły rok był wyjątkowy pod każdym względem. Z zawodów krajowych i zagranicznych przywieźliśmy 501 medali !! Odwiedziliśmy 6 krajów, 405 karateków wzięło udział w 5 obozach, 851 karateków zdało egzaminy na wyższy pas. Udało się nam otworzyć nowe miejsca treningowe (jest ich już 23) a naszych utytułowanych instruktorów jest już 13. Ale co dla nas najważniejsze - z roku na rok Was przybywa i jest nas już 1500 osób ćwiczących. 6 niestrudzonym i wytrwałym karatekom udało się w zeszłym roku zdać egzamin na czarny pas - jeszcze raz gratulujemy.

W tym roku podobnie jak w roku ubiegłym Krakowski Klub Karate Tradycyjnego został wybrany przez PZKT najlepszym klubem w Polsce - to dla nas ogromne wyróżnienie, powód do dumy i niesamowita radość. Sensei Rafał Wajda został uznany najlepszym trenerem w kategoriach seniorów, młodzieżowców, kadetów w Polsce a zawodnicy KKKT wybrani najlepszymi zawodnikami w Polsce w swoich kategoriach wiekowych: Klaudia Wajda - senior, Karolina Wyporek-młodzieżowiec, Patryk Jarosz- młodzieżowiec, Zofia Taranczewska - kadet, Antoni Czechowski-kadet
Następnie oglądnęliśmy film z IV Pucharu Krakowa zmontowany przez Tomasza Babika. Impreza przyciągnęła rekordową ilość 1250 karateków z całej Polski. Na 8 matach rozegrały się zaciekłe i wyczerpujące pojedynki. W niektórych konkurencjach startowało aż 82 zawodników. W tym roku V Puchar Krakowa odbędzie się 7 marca wszystkich Was, którzy chcą i mogą pomóc w jakiś sposób zapraszamy na spotkanie 22 stycznia (środa) godz.20.00 w Dojo Kraków ,bo tak naprawdę ten ogromny sukces IV Pucharu jest również Waszą zasługą za co serdecznie Wam dziękujemy.
Zamykającym już punktem programu okazał się występ muzyczny Bo nasi karatecy mają wiele talentów. Klara Tryboń zagrała na skrzypcach, Leon Gaudyn na klarnecie, a bracia Franek i Feliks Kotuła na gitarze i keyboardzie. W tle rozbrzmiewał przepiękny wokal alcistki filharmonii krakowskiej a prywatnie mamy chłopaków Matyldy.

Po części artystycznej nastąpił długo wyczekiwany przez wszystkich moment - wyróżnienie zawodników kadry KKKT - medalistów mistrzostw Polski, Europy, Świata. Sensei Rafał przypomniał dzieciom to, co najważniejsze - że tak naprawdę to nie medale są najważniejsze (ale wiadomo, że fajnie je mieć ;)) bo czasem nawet najlepszy zawodnik może wrócić z zawodów bez medalu. Najważniejsze jest to, aby się nie poddawać, wierzyć w siebie, trenować i z każdej porażki umieć wyjść z podniesioną głową. Wszyscy wyróżnieni dumnie pozowali do zdjęć z piękną drewnianą statuetką "Zawodnik roku 2019".

Po część artystycznej nastąpiła część degustacyjna przyniesionych przez Was ciast, ciasteczek, sałatek kanapek i różnych pyszności - za co słodko Wam dziękujemy. Jak co roku logistyką gastronomiczną zajęły się Anna Czechowska oraz Katarzyna Maciejowska - dziewczyny jak to się mówi za oceanem "good job" dziękujemy Wam serdecznie.
 
18 stycznia to dzień urodzin naszego małego karateki Tymka (7 lat ). Nasz naczelny śpiewak sensei Mateusz rozpoczął swym doniosłym głosem a później wszyscy dołączyliśmy i zaśpiewaliśmy dla Tymka 100 lat.

Na koniec przypominamy również, że możecie nas wspomóc 1% Dla Was tak niewiele a dla nas tak wiele.

Serdecznie dziękujemy Wam za przybycie i zapraszamy za rok.

Oss
Rafał Wajda wraz z KKKT
Powered by RapidGoal
design: holinej.com