OKINAWA-relacja!

Okinawa. Miejsce narodzin karate. Każdy karateka marzy, żeby choć raz w życiu się tam znaleźć. Potrenować. Powalczyć. I nam się udało! 28 lipca ekipa instruktorów KKKT w składzie: Rafał Wajda, Krzysztof Buczek, Magda Mielnik i Klaudia Mleko poleciała do Japonii. Wyjazd zorganizował PZKT. 20 osobowa grupa z Polski brała udział w licznych seminariów prowadzonych przez mistrzów okinawskiego karate, takich jak: Morio Higaonna sensei, Masannobu Sakugawa sensei czy Minoru Higa sensei. Oprócz szkoleń reprezentacja KKK miała okazję wystartować wraz z 1750 innymi zawodnikami z 50 krajów w I Międzynarodowym Turnieju Karate na Okinawie. Poziom zawodów był bardzo wysoki, trudno było wywalczyć pozycję gwarantującą wyjście z grupy. Pewien sukces był: Rafał Wajda zakwalifikował się do 32, a Magda Mielnik do 16. Niestety później odpadli w rundzie na chorągiewki z zawodnikami, którzy, jak się okazało w finałach, uplasowali się na podium.

Obóz Dojo Stara Wieś - II Turnus - relacja

Ohayō, Dojo Stara Wieś! Dawno nas tu nie było! Dojechaliśmy szybko i szczęśliwie, wypakowaliśmy walizki pobiegliśmy do naszych domków. Przed nami drugi turnus treningowy KKKT. Zaczeliśmy oczywiście odprawą, podczas której sensei opowiedział nam o czekających na nas przyjemnościach ale też o obowiązkach. 

Obóz Rodzinny w Dojo Stara Wieś z KKKT - relacja

Obóz rodzinny w Dojo Stara Wieś 2018 był fantastyczny. Złożyło się na to wiele czynników- takie, na które nie mieliśmy wpływu (rewelacyjna pogoda non stop) i takie, które można było przewidzieć (doborowe towarzystwo). Obóz trwał od piątku do czwartku, niektórzy żałowali, że tak krótko, bo gdy tylko organizmy przywykły do intensywnego wysiłku i minął ból mięśni - już trzeba się było pakować. Dysponujący żelazną kondycją żałowali, że zostawiają za sobą poranne biegi i parę godzin treningu dziennie pod okiem najlepszych trenerów.

Łeba 2018 z KKKT - podsumowanie !

Nasz pierwszy obóz letni dobiegł już końca. Działo się wiele: morze, lody, gofry, turnieje, bajki, strefa kibica i oczywiście intensywne treningi pod okiem jednych z najlepszych instruktorów w Polsce. Poranne rozgrzewki napędzały nasz dzień już od samego świtu. Najmłodsi spędzili niezapomniany czas w Łeba Park, a starsi toczyli zaciekłe boje na boisku do siatkówki wygrywając z drużyną z Łodzi.


Treningi odbywaliśmy w 6 grupach, a na koniec obozu odbył się nasz turniej obozowy w kata i kumie. Pojedynki były bardzo wyrównane i ciężko było wyłonić zwycięzców. W wolnym czasie senseiowie organizowali zawody w piłkę nożną, kręgle, badmintona i zbijaka, dla każdego coś dobrego. Egzaminy na kolejne stopnie zdali wszyscy, w końcu mocno trenowali przez wszystkie dni nawet poza treningami.

Zapraszamy na fotorelacje na naszym klubowym FB...

Mistrzostwa Polski Opole 2018

Podczas XXIX mistrzostw Polski seniorów, młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych, które odbyły się w Opolu, ekipa Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego zdobyła 19 medali medali, w tym 7 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych. Na sukces KKKT złożyło się 5 krążków (2-1-2) w rywalizacji seniorów i młodzieżowców oraz 14 (5-6-3) w zmaganiach juniorów i juniorów młodszych.


Mistrzowie Polski
Rafał Wajda kata indywidualne senior

Klaudia Mleko kumite indywidualne senior

Joanna Łyżwińska kata indywidualne junior młodszy

Joanna Łyżwińska, Natalia Firlit i Dominika Kmiecik kata drużynowe junior i junior młodszy

Joanna Łyżwińska, Kamil Rak enbu junior młodszy

Kamil Rak, Michał Biesaga enbu junior młodszy

Arek Wilkosz, Bartosz Kozioł, Leon Chłopicki, Michał Biesaga kumite drużynowe junior i junior młodszy

Piknik Klubowy KKKT w Krzyworzece 2018

Wybraliśmy najpiękniejszy, jak dotychczas dzień w roku. Świeciło słońce, było naprawdę cieplutko, ratował nas cień drzew i basen. Trudno zliczyć ile rodzin przyjechało do Krzyworzeki, pewnie koło trzystu osób! Dzięki Ani Czechowskiej, która koordynowała piknikowe menu niczego nie zabrakło. Wspaniale mięsa na grill, sałatki, domowe ciasta i chleby, karateckie mamy przywiozły swoje popisowe wyroby. Mimo upału energia nas rozpierała - graliśmy w masę gier plenerowych. Na boisku do piłki nożnej cały czas toczyły się mecze i konkursy karnych. Był też turniej siatkówki.

 

foto Bartosz Siedlik

foto Adam Latos

Klaudia Mleko wygrywa Puchar Europy!

W Pucharze Europy w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018 zwyciężyli Klaudia Mleko z Krakowskiego KKT oraz Michał Sowa z MUKS Bytom. 

„Do Pucharu Europy przygotowywałam się od początku roku. Duże znaczenie miały tutaj starty w turniejach Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego, ponieważ pokazywały, co należy jeszcze poprawić, a poza tym cały czas trzeba było być w formie. Do startu przygotowywałam się w Krakowskim Klubie Karate Tradycyjnego i przy tej okazji chciałabym bardzo podziękować mojemu trenerowi Rafałowi Wajdzie, moim klubowym partnerom treningowym i wszystkim, którzy przyczynili się to tej wygranej” – powiedziała Klaudia Mleko z Krakowskiego KKT. 

info PZKT
Powered by RapidGoal
design: holinej.com