XVI Ogólnopolski Puchar Polski Dzieci w Lublinie - relacja

Najważniejsza krajowa impreza roku już za nami! Wiele radości, wiele niespodzianek, niektórzy  szczęśliwi, a inni nieco zaskoczeni, że nie poszło tak, jak chcieli. Zdobyliśmy 30 medali – 15 ZŁOTYCH, 8 srebrnych i 7 brązowych. Osiem razy nasi zawodnicy byli na czwartym miejscu, ocierając się o podium. Poziom Pucharu Polski był bardzo wysoki, w końcu przyjechało do Lublina 54 kluby - 1000 młodych karateków. W żadnej konkurencji nie było łatwo, o każde trofeum trzeba było walczyć na 100 % od pierwszej chwili. Oto wyniki:

weekend majowy

MichaW niedzielę 22 maja zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w organizowanym przez Urząd Miasta Krakowa i Caritas  pikniku, promującym zdrowy styl życia i wartości rodzinne. Reprezentowali nas senseiowie – Mateusz Bąk, Szymon Guzik, Michał Łach,  Hubert Romaniak, Damian Latos oraz Katarzyna Wierzbicka i Ewa Latos z Emilem.    Impreza rozpoczęła się w niedzielę 22 maja o  11.00 i trwała do  wieczora. Była podzielona  na cztery specjalne strefy tematyczne – sportową, sztuki i integracji, zdrowia i profilaktyki oraz zdrowej żywności. Nasz namiot  – a byliśmy jedynym klubem walki – wzbudzał wielkie zainteresowanie.

Sukcesy KKKT na Silesia Cup!

VII Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Śląskiego, znane jako Silesia Cup sprawiły, że niedzielę z przyjemnością spędziliśmy w Bytomiu. Przyjemność przyniosły nam liczne sukcesy i oczywiście możliwość ostatniego sprawdzenia się przed nadchodzącym Pucharem Polski w Lublinie i Mistrzostwami Polski w Sopocie. Oprócz grona doświadczonych na wielu krajowych i zagranicznych matach zawodników w naszej paczce znaleźli się też liczni debiutanci, którym gratulujemy odwagi i wyników. Zawody odbywały się w Hali Na Skarpie w Szombierkach, przyjechało 35 klubów i 450 zawodników.  Startowaliśmy  w konkurencjach indywidualnych. Oprócz medali i pucharów organizatorzy przygotowali nagrody specjalne: dla najlepszego zawodnika w kategorii dzieci tablet, a starszych- ręcznie kuty wspaniały japoński miecz. Zdobycie ich nie było łatwe.

Międzynarodowe Seminarium w Starej Wsi

250 karateków, wsród nich silna reprezentacja KKKT miało okazję doskonalić się w Starej Wsi pod okiem  mistrzów. W tym roku  seminarium prowadzili - Sensei  Jyuji Izumi z Japonii, reprezentujący  styl karate Shito-ryu doradca  Zarządu Światowej Federacji Karate Tradycyjnego oraz  sensei Avi Rokah z USA– wieloletni student i asystent senseia  Hidetaki Nishiyamy i wielokrotny  mistrz USA w kumite.  Koordynatorem szkolenia był sensei Włodzimierz Kwieciński,  prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego i  trener selekcjoner kadry narodowej PZKT.

Waleczna Majówka w KKKT

W długi majowy weekend nasze Dojo Kraków tętniło życiem. Karatecy z KKKT i goście z innych klubów mieli okazję uczestniczyć w seminarium prowadzonym przez senseia Damiana Stasiaka. Na naszej stronie nie trzeba chyba przedstawiać tego najlepszego w kraju mistrza kumite- ale dla porządku - przypomnimy- Sensei Damian z Aleksandrowa Łódzkiego, zaprzyjaźniony z KKKT jest nie tylko czołowym karateką w kraju, ale walczy także z powodzeniem w MMA dla UFC, najlepszej federacji na świecie. Niebawem na miesiąc wyjeżdża trenować do Tajlandii, tym bardziej miło, że zdążył jeszcze przyjechać  do nas.

Małopolskie Laury Sportu

Rafał Wajda, Klaudia Mleko, Wiktoria Zachariasz i Krzysiek Buczek nagrodzeni Małopolskimi Laurami Sportu! Dziś w Tauron Arenie odbyła się uroczysta gala, podczas której członkowie Zarządu Województwa wręczyli te zaszczytne wyróżnienia (koperty:) najbardziej utytułowanym zawodnikom i trenerom z naszego regionu. Nie mogło zabraknąć karateków z KKKT, bo zawsze jesteśmy wśród najlepszych. Gratulacje, senseiowie. Ciężka praca doceniona!

Puchar dla Najlepszego Klubu w Oleśnicy dla KKKT

Klub Hikari zaprosił nas do Oleśnicy na zawody, więc zapakowaliśmy się do autokaru i pojechaliśmy powalczyć. Oprócz konkurencji indywidualnych były też drużynowe i zależało nam, żeby sprawdzić różne nowe składy, a starym udowodnić, że jeszcze przed nimi dużo pracy. W turnieju startowało ponad 300 zawodników z 14 klubów, mocna była obsada. Nasi nie zawiedli i choć polało się trochę łez - przeważała radość.


Przywieźliśmy 51 medali  i Puchar Burmistrza Oleśnicy dla najlepszego Klubu.


Najbardziej cieszą zawsze debiutanci, którzy będąc pierwszy raz na zawodach odnoszą sukces!

Powered by RapidGoal
design: holinej.com