Małopolskie Laury Sportu

Rafał Wajda, Klaudia Mleko, Wiktoria Zachariasz i Krzysiek Buczek nagrodzeni Małopolskimi Laurami Sportu! Dziś w Tauron Arenie odbyła się uroczysta gala, podczas której członkowie Zarządu Województwa wręczyli te zaszczytne wyróżnienia (koperty:) najbardziej utytułowanym zawodnikom i trenerom z naszego regionu. Nie mogło zabraknąć karateków z KKKT, bo zawsze jesteśmy wśród najlepszych. Gratulacje, senseiowie. Ciężka praca doceniona!

Puchar dla Najlepszego Klubu w Oleśnicy dla KKKT

Klub Hikari zaprosił nas do Oleśnicy na zawody, więc zapakowaliśmy się do autokaru i pojechaliśmy powalczyć. Oprócz konkurencji indywidualnych były też drużynowe i zależało nam, żeby sprawdzić różne nowe składy, a starym udowodnić, że jeszcze przed nimi dużo pracy. W turnieju startowało ponad 300 zawodników z 14 klubów, mocna była obsada. Nasi nie zawiedli i choć polało się trochę łez - przeważała radość.


Przywieźliśmy 51 medali  i Puchar Burmistrza Oleśnicy dla najlepszego Klubu.


Najbardziej cieszą zawsze debiutanci, którzy będąc pierwszy raz na zawodach odnoszą sukces!

Zawody we Wrześni!

9 kwietnia  nieliczna reprezentacja KKKT (większość kadry przebywała na Sportowym Talencie) wzięła udział w XIII Turnieju Eliminacyjnego do Pucharu i Mistrzostw Polski we Wrześni. W zawodach brało udział 250 karateków z 11 klubów. Sebastian Romaniak zdobył srebro w kata i brąz w kumite, a  Karolina Wyporek dwa srebra -w kata i w kumite (tym większy sukces, że startowała z młodzieżowcami i seniorkami!), a Hubert Romaniak złoto w kata.


Gratulujemy!

Sportowy Talent 2016 -relacja

Nasza młoda kadra  przez cztery dni trenowała  w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo Stara Wieś”. Specjalistyczny program szkoleniowy „Sportowy Talent” ma dwie edycje  wiosenną, która odbyła się od 7 do 10 kwietnia i letnią, która czeka nas w sierpniu. Program przygotowuje do Pucharu Świata Dzieci, który odbędzie się w Krakowie w październiku i zarazem pozwala wyselekcjonować najzdolniejszych zawodników w kategoriach dziecięcych. Zgodnie z założeniem PZKT będą oni bezpośrednim zapleczem narodowej kadry kadetów i juniorów. W szkoleniu brało udział ponad 120 dzieci z klubów w całej Polsce. Młodzi zawodnicy mieli  trzy treningi dziennie-prawie 7 godzin na sali, a program obejmował analizę konkurencji kata oraz kumite oraz testy sprawnościowe.

Sukces na zawodach w Zielonej Górze !!!

Wyprawa do Zielonej Góry, to była impreza dla prawdziwych twardzieli, bo wymagała pobudki w środku nocy, żeby dotrzeć pod naszą zachodnią granicę na godzinę 10. Sala sportowa MOSi R-u jest bardzo ładnym, nowoczesnym  obiektem, połączonym z Aquaparkiem. Niestety nie było czasu na pływanie, bo cały dzień pracowicie walczyliśmy na matach. 


Turniej zgromadził ponad 600 zawodników, z czego 310 reprezentowało karate tradycyjne, a pozostali ju-jitsu i kyokushin. Ciekawe było obserwowanie innych stylów walki, a zwłaszcza rozpoczynającego imprezę pokazu. Ekipa karateków z czarnymi i brązowymi pasami zaprezentowała pokaz składający się z form kitei, kumite i enbu w wykonaniu aktualnych zdobywców Pucharu Europy i Pucharu Polski  - Karola i Antka. Pokaz prowadzony przez senseia Rafała Wajdę spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem, podobnie, jak prezentacja elementów samoobrony przez ju-jitsu i rozbijanie płyt chodnikowych przez kyokushin. Odtąd już adrenalina utrzymywała się na stałym, wysokim  poziomie, bo praktycznie w każdej konkurencji mieliśmy swoich reprezentantów. 

Liga, kadra, kurs - czyli intensywny weekend w Starej Wsi

Sensei Rafał Wajda zwyciężył pierwszy turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego w Starej Wsi. W lidze startowało 4 zawodników z KKKT . Klaudia Mleko i Magda Mielnik zajęły 6 i 8 miejsce - co liczy się tym bardziej, że obie debiutowały w tych prestiżowych zawodach. Całą trójkę czeka jeszcze turniej w Warszawie i finał w Lublinie.

Wratislavia Cup 2016 – czyli mistrzowskie otwarcie sezonu dla KKKT

Wratislavia Cup to zawody rozpoczynające  nasz sezon startowy 2016. Pojechaliśmy na nie w sporym składzie i mieliśmy w swoim gronie kilku debiutantów. Cieszymy się, bo udział w turniejach jest najlepszym treningiem, kiedy na macie naprawdę dajemy z siebie wszystko i wtedy najlepiej dowiadujemy się na co nas stać, nad czym trzeba popracować. Nawet, gdy nie ma medalu – to jest satysfakcja sprawdzenia się, opanowania stresu i przekucia przegranej w postanowienia bardziej wytężonej pracy. Turniej był nieźle obsadzony - do Wrocławia przyjechały 23 kluby, silna ekipa z Czech, w sumie ponad 320 zawodników
Powered by RapidGoal
design: holinej.com