Sukcesy KKKT na Silesia Cup!

VII Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Śląskiego, znane jako Silesia Cup sprawiły, że niedzielę z przyjemnością spędziliśmy w Bytomiu. Przyjemność przyniosły nam liczne sukcesy i oczywiście możliwość ostatniego sprawdzenia się przed nadchodzącym Pucharem Polski w Lublinie i Mistrzostwami Polski w Sopocie. Oprócz grona doświadczonych na wielu krajowych i zagranicznych matach zawodników w naszej paczce znaleźli się też liczni debiutanci, którym gratulujemy odwagi i wyników. Zawody odbywały się w Hali Na Skarpie w Szombierkach, przyjechało 35 klubów i 450 zawodników.  Startowaliśmy  w konkurencjach indywidualnych. Oprócz medali i pucharów organizatorzy przygotowali nagrody specjalne: dla najlepszego zawodnika w kategorii dzieci tablet, a starszych- ręcznie kuty wspaniały japoński miecz. Zdobycie ich nie było łatwe.

Międzynarodowe Seminarium w Starej Wsi

250 karateków, wsród nich silna reprezentacja KKKT miało okazję doskonalić się w Starej Wsi pod okiem  mistrzów. W tym roku  seminarium prowadzili - Sensei  Jyuji Izumi z Japonii, reprezentujący  styl karate Shito-ryu doradca  Zarządu Światowej Federacji Karate Tradycyjnego oraz  sensei Avi Rokah z USA– wieloletni student i asystent senseia  Hidetaki Nishiyamy i wielokrotny  mistrz USA w kumite.  Koordynatorem szkolenia był sensei Włodzimierz Kwieciński,  prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego i  trener selekcjoner kadry narodowej PZKT.

Waleczna Majówka w KKKT

W długi majowy weekend nasze Dojo Kraków tętniło życiem. Karatecy z KKKT i goście z innych klubów mieli okazję uczestniczyć w seminarium prowadzonym przez senseia Damiana Stasiaka. Na naszej stronie nie trzeba chyba przedstawiać tego najlepszego w kraju mistrza kumite- ale dla porządku - przypomnimy- Sensei Damian z Aleksandrowa Łódzkiego, zaprzyjaźniony z KKKT jest nie tylko czołowym karateką w kraju, ale walczy także z powodzeniem w MMA dla UFC, najlepszej federacji na świecie. Niebawem na miesiąc wyjeżdża trenować do Tajlandii, tym bardziej miło, że zdążył jeszcze przyjechać  do nas.

Małopolskie Laury Sportu

Rafał Wajda, Klaudia Mleko, Wiktoria Zachariasz i Krzysiek Buczek nagrodzeni Małopolskimi Laurami Sportu! Dziś w Tauron Arenie odbyła się uroczysta gala, podczas której członkowie Zarządu Województwa wręczyli te zaszczytne wyróżnienia (koperty:) najbardziej utytułowanym zawodnikom i trenerom z naszego regionu. Nie mogło zabraknąć karateków z KKKT, bo zawsze jesteśmy wśród najlepszych. Gratulacje, senseiowie. Ciężka praca doceniona!

Puchar dla Najlepszego Klubu w Oleśnicy dla KKKT

Klub Hikari zaprosił nas do Oleśnicy na zawody, więc zapakowaliśmy się do autokaru i pojechaliśmy powalczyć. Oprócz konkurencji indywidualnych były też drużynowe i zależało nam, żeby sprawdzić różne nowe składy, a starym udowodnić, że jeszcze przed nimi dużo pracy. W turnieju startowało ponad 300 zawodników z 14 klubów, mocna była obsada. Nasi nie zawiedli i choć polało się trochę łez - przeważała radość.


Przywieźliśmy 51 medali  i Puchar Burmistrza Oleśnicy dla najlepszego Klubu.


Najbardziej cieszą zawsze debiutanci, którzy będąc pierwszy raz na zawodach odnoszą sukces!

Zawody we Wrześni!

9 kwietnia  nieliczna reprezentacja KKKT (większość kadry przebywała na Sportowym Talencie) wzięła udział w XIII Turnieju Eliminacyjnego do Pucharu i Mistrzostw Polski we Wrześni. W zawodach brało udział 250 karateków z 11 klubów. Sebastian Romaniak zdobył srebro w kata i brąz w kumite, a  Karolina Wyporek dwa srebra -w kata i w kumite (tym większy sukces, że startowała z młodzieżowcami i seniorkami!), a Hubert Romaniak złoto w kata.


Gratulujemy!

Sportowy Talent 2016 -relacja

Nasza młoda kadra  przez cztery dni trenowała  w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo Stara Wieś”. Specjalistyczny program szkoleniowy „Sportowy Talent” ma dwie edycje  wiosenną, która odbyła się od 7 do 10 kwietnia i letnią, która czeka nas w sierpniu. Program przygotowuje do Pucharu Świata Dzieci, który odbędzie się w Krakowie w październiku i zarazem pozwala wyselekcjonować najzdolniejszych zawodników w kategoriach dziecięcych. Zgodnie z założeniem PZKT będą oni bezpośrednim zapleczem narodowej kadry kadetów i juniorów. W szkoleniu brało udział ponad 120 dzieci z klubów w całej Polsce. Młodzi zawodnicy mieli  trzy treningi dziennie-prawie 7 godzin na sali, a program obejmował analizę konkurencji kata oraz kumite oraz testy sprawnościowe.
Powered by RapidGoal
design: holinej.com