Zawody we Wrześni!

9 kwietnia  nieliczna reprezentacja KKKT (większość kadry przebywała na Sportowym Talencie) wzięła udział w XIII Turnieju Eliminacyjnego do Pucharu i Mistrzostw Polski we Wrześni. W zawodach brało udział 250 karateków z 11 klubów. Sebastian Romaniak zdobył srebro w kata i brąz w kumite, a  Karolina Wyporek dwa srebra -w kata i w kumite (tym większy sukces, że startowała z młodzieżowcami i seniorkami!), a Hubert Romaniak złoto w kata.


Gratulujemy!

Sportowy Talent 2016 -relacja

Nasza młoda kadra  przez cztery dni trenowała  w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo Stara Wieś”. Specjalistyczny program szkoleniowy „Sportowy Talent” ma dwie edycje  wiosenną, która odbyła się od 7 do 10 kwietnia i letnią, która czeka nas w sierpniu. Program przygotowuje do Pucharu Świata Dzieci, który odbędzie się w Krakowie w październiku i zarazem pozwala wyselekcjonować najzdolniejszych zawodników w kategoriach dziecięcych. Zgodnie z założeniem PZKT będą oni bezpośrednim zapleczem narodowej kadry kadetów i juniorów. W szkoleniu brało udział ponad 120 dzieci z klubów w całej Polsce. Młodzi zawodnicy mieli  trzy treningi dziennie-prawie 7 godzin na sali, a program obejmował analizę konkurencji kata oraz kumite oraz testy sprawnościowe.

Sukces na zawodach w Zielonej Górze !!!

Wyprawa do Zielonej Góry, to była impreza dla prawdziwych twardzieli, bo wymagała pobudki w środku nocy, żeby dotrzeć pod naszą zachodnią granicę na godzinę 10. Sala sportowa MOSi R-u jest bardzo ładnym, nowoczesnym  obiektem, połączonym z Aquaparkiem. Niestety nie było czasu na pływanie, bo cały dzień pracowicie walczyliśmy na matach. 


Turniej zgromadził ponad 600 zawodników, z czego 310 reprezentowało karate tradycyjne, a pozostali ju-jitsu i kyokushin. Ciekawe było obserwowanie innych stylów walki, a zwłaszcza rozpoczynającego imprezę pokazu. Ekipa karateków z czarnymi i brązowymi pasami zaprezentowała pokaz składający się z form kitei, kumite i enbu w wykonaniu aktualnych zdobywców Pucharu Europy i Pucharu Polski  - Karola i Antka. Pokaz prowadzony przez senseia Rafała Wajdę spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem, podobnie, jak prezentacja elementów samoobrony przez ju-jitsu i rozbijanie płyt chodnikowych przez kyokushin. Odtąd już adrenalina utrzymywała się na stałym, wysokim  poziomie, bo praktycznie w każdej konkurencji mieliśmy swoich reprezentantów. 

Liga, kadra, kurs - czyli intensywny weekend w Starej Wsi

Sensei Rafał Wajda zwyciężył pierwszy turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego w Starej Wsi. W lidze startowało 4 zawodników z KKKT . Klaudia Mleko i Magda Mielnik zajęły 6 i 8 miejsce - co liczy się tym bardziej, że obie debiutowały w tych prestiżowych zawodach. Całą trójkę czeka jeszcze turniej w Warszawie i finał w Lublinie.

Wratislavia Cup 2016 – czyli mistrzowskie otwarcie sezonu dla KKKT

Wratislavia Cup to zawody rozpoczynające  nasz sezon startowy 2016. Pojechaliśmy na nie w sporym składzie i mieliśmy w swoim gronie kilku debiutantów. Cieszymy się, bo udział w turniejach jest najlepszym treningiem, kiedy na macie naprawdę dajemy z siebie wszystko i wtedy najlepiej dowiadujemy się na co nas stać, nad czym trzeba popracować. Nawet, gdy nie ma medalu – to jest satysfakcja sprawdzenia się, opanowania stresu i przekucia przegranej w postanowienia bardziej wytężonej pracy. Turniej był nieźle obsadzony - do Wrocławia przyjechały 23 kluby, silna ekipa z Czech, w sumie ponad 320 zawodników

Gasshuku Zimowe 2016!

W Zimowym Gasshuku 2016 w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” brało udział ośmioro karateków z naszego klubu: Rafał Wajda, Mateusz Bąk, Klaudia Mleko, Damian Latos, Krzysztof Buczek, Magdalena Mielnik, Hubert Romaniak i Katarzyna Wierzbicka. W czterodniowym seminarium uczestniczyło 150 karateków z 10 państw: Armenii, Czech, Japonii, Niemiec, Rosji, Rumunii, Turkmenistanu, Urugwaju, Wielkiej Brytanii i Polski. Tym razem gośćmi  specjalnymi był  sensei Masaru Kamino – członek Rady Starszych JKA (Japan Karate Association), mistrz JKA w kata i kumite oraz  sensei Chiyomaro Shimoda – legendarny instruktor karate, propagator idei rozwoju karate tradycyjnego oraz wieloletni przyjaciel i pierwszy instruktor prezesa PZKT Włodzimierza Kwiecińskiego.

1% podatku dla KKKT!

Jeśli otworzyliście Państwo tę stronę, to znaczy, że jesteście Państwo naszymi dobrymi znajomymi. Wiecie, że warto nas wspomagać, bo w ten sposób przyczyniacie się Państwo nie tylko do naszych sukcesów, ale przede wszystkim do wychowywania młodego pokolenia na porządnych ludzi. Dziękujemy – i prosimy – tym razem o 1% Waszego podatku, czyli o wpisanie w odpowiednią rubrykę formularza PIT numeru KRS: 0000110034 i adnotacji w komórce - cel szczegółowy: KARATE KRAKÓW oraz opcji „wyrażam zgodę". Tak niewiele! A tak dużo dobrego możemy dzięki temu zrobić;)
Powered by RapidGoal
design: holinej.com