Finał PLKT

W Kluczborku rozegrano Finał Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego. Stawka była wysoka: dwóch najlepszych zawodników zyskało prawo startu w Pucharze  Świata.  Będą to Damian Stasiak z Aleksandrowa Łódzkiego i  Rafał Wajda. W finale ligi PZKT znalazł się też Krzysztof Buczek, który w klasyfikacji generalnej był szósty,  co jest dużym sukcesem dla naszego debiutującego w lidze zawodnika, który w dodatku zdaje właśnie maturę. Trzymamy kciuki za Krzyśka! A w tym roku  Puchar Świata odbędzie się w Polsce, 6 czerwca w Starej Wsi. Zmierzy  się w nim ośmiu najlepszych zawodników. "Cieszę się, że będę reprezentować Polskę na Pucharze Świata i powalczę z najlepszymi zawodnikami na świecie. A teraz przez  najbliższe tygodnie skupię się na  przygotowaniu formy do Mistrzostw Polski we Włocławku  i na szkoleniu mojej najmłodszej klubowej kadry, którą czeka w czerwcu Puchar Polski Dzieci w Rzeszowie"- powiedział sensei Rafał.

Zapisy na zawody do Warszawy

II PUCHAR „WARSA I SAWY”
TURNIEJ DZIECI W KARATE TRADYCYJNYM


Termin: 31.05.2015 r. (niedziela), godz. 11.00- 18.00

Miejsce: Warszawa/Mysiadło, Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle, ul. Kwiatowa 28


Organizator
: Uczniowski Klub Karate Tradycyjnego „Praga Południe”

Sportowy Talent sesja kwietniowa 2015

Talent trzeba rozwijać. Wiedzą o tym zawodnicy z Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego, choć niektórzy mają po 7 lat. Dwudziestotrzyosobowa grupa klubowej kadry KKKT brała udział w wiosennej edycji zgrupowania "Sportowy Talent" organizowanym przez Polski Związek Karate Tradycyjnego w dojo Stara Wieś. Celem tego przedsięwzięcia, w którym biorą udział kluby karate z całej Polski jest wyselekcjonowanie najzdolniejszych dziecięcych zawodników, z których zapewne w przyszłości rekrutować się będzie krajowa reprezentacja kadetów i juniorów.  Mali karatecy trenowali dwa razy dziennie po trzy godziny przygotowując się do indywidualnych i drużynowych konkurencji. Trzydniowy wyjazd był elementem przygotowań do najważniejszych krajowych zawodów - do Pucharu Polski Dzieci, który odbędzie się w czerwcu w Rzeszowie i do Pucharu Europy w Wilnie.

4 medale na zawodach w Bytomiu

Czteroosobowa reprezentacja KKKT walczyła w zawodach  Silesia Cup Junior+ 2015, które odbyły się w Bytomiu 26 kwietnia.  Przywieźliśmy 4 medale (więc całkiem przyzwoita średnia;)). Karolina Wyporek zdobyła złoto i brąz, a Klaudia Mleko dwa srebra.Dla tej grupy wiekowej był to ostatni turniej przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski , które czekają nas  w przedostatni weekend maja we Włocławku.

Zgrupowanie Kadry Polski i PLKT

18 i 19 kwietnia w Dojo w Starej Wsi odbyło się zgrupowanie Kadry Polski juniorów, na którym sensei Rafał czuwał nad formą najlepszych młodych zawodników z całej Polski, w tym Wiktorii Zachariasz oraz Huberta i Sebastiana Romaniaków  z KKKT. W treningach brało udział 60 młodych karateków i z nich po Mistrzostwach Polski i kolejnych zgrupowaniach zostanie wyłoniona reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy w Wilnie. Jednocześnie w najładniejszym dojo w kraju odbył się II turniej ligi PZKT. Było to okazją dla młodzieży do oglądania najlepszych w kraju zawodników. W tej edycji, podobnie jak w poprzedniej Rafał Wajda zajął 2, a Krzysiek Buczek 6 miejsce. Gratulujemy.

Małopolski Laur Sportu

Sensei Rafał Wajda, Klaudia Mleko i Wiktoria Zachariasz odebrali dziś dyplomy i nagrody finansowe za wybitne osiągnięcia  trenerskie  i sportowe podczas gali  Małopolski Laur Sportu w Krakowskim Centrum Kongresowym.  W uroczystości brali udział młodzi sportowcy i ich trenerzy z całego regionu, a wyróżnienia wręczał członek zarządu województwa małopolskiego, Leszek Zegzda. "Jesteśmy z was dumni, wiemy, że nasze działania są niewystarczające a wy i tak odnosicie odnosicie sukcesy. Pomimo przeciwności jesteście awangardą społeczeństwa" - powiedział. Każdy wychodzący po dyplom sportowiec był przedstawiany i wymieniane były jego osiągnięcia. O Klaudii: "piękna i groźna, walki kończy przed czasem dzięki swojemu słynnemu obrotowemu kopnięciu", o ,Wiktorii:" niech was nie zmyli ta drobna postać - ma czarny pas i jest mistrzynią świata"

Informacje i Zapisy - Obozy Letnie 2015!

Rozpoczynamy zapisy na nasze letnie obozy. Zachęcamy do wcześniejszego zaplanowania wakacji z KKKT. Świadomość, że kiedyś będzie lato, skończy się rok szkolny i będzie więcej czasu na relaks i trening bardzo dobrze wpływa na samopoczucie. W wakacje zabieramy wszystkich chętnych nad morze, do Mikoszewa i do Dojo w Starej Wsi (można jechać na obydwa wyjazdy).


Do Mikoszewa jedziemy już drugi raz, bo bardzo nam się tam podobało. Zapraszamy starą gwardię i tych, którzy jeszcze z nami nigdzie nie byli.

Obóz w Starej Wsi jest to rodzinny wyjazd dla wszystkich – dzieci, dorosłych, członków kadry i wszystkich rozpoczynających przygodę z karate. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą:
Powered by RapidGoal
design: holinej.com