27 medali na Pucharze Polski Dzieci w Rzeszowie!

Puchar Polski Dzieci to najważniejsze dla nas zawody, przygotowujemy się do nich przez kilka miesięcy. W tym roku imprezę organizowała Akademia Karate Tradycyjnego w Rzeszowie. Na hali Podpromie spotkało się 70 klubów i prawie 1000 dzieci z całej Polski. Cały dzień ciężkiej pracy na siedmiu matach był bardzo męczący, ale końcowy efekt wynagrodził wszelkie trudy.


Zdobyliśmy 27 medali  – 12 pierwszych miejsc. W niektórych kategoriach startowało ponad  120  zawodników, więc aby znaleźć się na podium trzeba było stoczyć kilkanaście walk. O zwycięstwie decydowało dobre przygotowanie techniczne, kondycyjne, odporność, a czasem, jak to w sporcie  odrobina szczęścia. Ale zacznijmy od początku naszej trzydniowej wycieczki.Byliśmy wypoczęci i pełni sił, bo piątkową noc spędziliśmy w bardzo miłym hotelu w Boguchwale, w Ośrodku Doradztwa Rolniczego, położonym na terenie dawnego pałacu Lubomirskich.  Po kolacji pospacerowaliśmy trochę po dworskim parku, widzieliśmy dawny spichlerz (obecnie miejska biblioteka) i zrobiliśmy sobie sesję zdjęciową przy ślicznych, kolorowych fontannach. Zawody rozpoczęły się o 11. Szliśmy jak burza!

 

Galeria zdjęć - Foto: Adam Latos oraz Agata i Mateusz Bąk.

Turniej w Bytomiu

Zawody w Bytomiu Silesia Cup będziemy wspominać bardzo dobrze. Pojechaliśmy w dużym składzie, więc przywieźliśmy dużo medali. W turnieju brało udział 412 zawodników z ponad 20 klubów i poziom był bardzo wysoki, bo przed Pucharem Polski Dzieci (za tydzień) zawodnicy  są  - przynajmniej teoretycznie, a niektórzy praktycznie  -  w szczytowej formie ;). Bytomskie zawody oprócz momentów pełnych sportowych emocji miały też bardzo wzruszającą chwilę. Był to występ – prezentacja kata heian shodan w wykonaniu sensei Anety Zatwarnickiej, karateczki z Zielonej Góry, która po ciężkiej chorobie (amputowano jej stopy , ręce i część twarzy) po rehabilitacji wróciła na matę. Dała niezwykły dowód siły charakteru.  Jeśli ktoś narzeka i mówi, że ma ciężko – to nie wie, co mówi….

Sensei Rafał Wajda drugi w Pucharze Świata!

VIII Puchar Świata w Karate Tradycyjnym ORLEN 2015 zakończył się wielkim sukcesem polskich zawodników. W finale spotkali się Rafał Wajda i Damian Stasiak. Obaj prezentowali światowy poziom i po dwóch rundach był remis. W trzeciej Damian Stasiak zdobył decydujący punkt  i to on został zdobywcą Pucharu Świata 2015. W rywalizacji o trzecie miejsce zwyciężył Vladimir Pucha z Ukrainy, wygrywając z Roladierem Rodriguesem z Brazylii. Miejsca 5-12 zajęli: Donald Crowe – Kanada, Andrej Demler – Niemcy, Tigran Gevorgyan – Armenia, Diyar Hojayev – Turkmenistan, Claudio Alejandro Jurado – Argentyna, Kuzmin Kirill – Rosja, Vojtech Sliva – Czechy i Marcus Wenner – USA.

Relacja z warszawskiego turnieju ,,Warsa i Sawy''

Najlepszy sposób na spędzenie wolnego dnia – to trochę potrenować, pobyć z przyjaciółmi, przeżyć sportowe emocję na macie, iść razem na hamburgery, a wieczorem jeszcze zobaczyć Madagaskar. Tak właśnie cudownie wyglądała nasza niedziela;)  Pojechaliśmy do Mysiadła pod Warszawą na  II Turniej Warsa i Sawy, zawody organizowane przez Uczniowski Klub Karate Tradycyjnego "Praga Południe". Brało w nim udział ponad 200 zawodników, między innymi z warszawskich klubów, a także z Grodziska Mazowieckiego, Pruszkowa, Lublina, Włocławka, Puław, Biłgoraja. Honorowymi gośćmi byli:  Steve Nakada- szef Zespołu Doradców Światowej Federacji Karate, sensei Nelson Carrion oraz instruktor karate z Japonii  Taiga Horii, który poprowadził po japońsku rozgrzewkę i zaprezentował podstawowe techniki karate. I wszystko rozumieliśmy! .

7 medali KKKT na Mistrzostwach Polski 2015 we Włocławku

Najważniejsze krajowe zawody – Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów już za nami. W tym roku odbyły się  - nomen omen  - w hali Mistrzów we Włocławku. Nasza dziesięcioosobowa reprezentacja dzielnie walczyła, zdobyliśmy 7 medali, co daje całkiem niezłą średnią. Oto szczegółowe wyniki:  Klaudia Mleko (kategoria młodzieżowcy) zdobyła 2 brązowe medale w kata i fukugo, Krzysiek Buczek zajął 2 miejsce w kumite (junior młodszy), Wiktora Zachariasz ma 1 miejsce w kata. W konkurencjach drużynowych też nie schodziliśmy z podium- wicemistrzostwo dla Sebastiana Romaniaka i Wiktorii Zachariasz w enbu (juniorzy), 3 miejsce w enbu dla Huberta Romaniaka i Michała Łacha(juniorzy) i wicemistrzostwo w kata dla drużyny dziewczyn w składzie - Wiktoria Zachariasz, Sara Śliwczyńska i Karolina Wyporek.

Badania Sportowe - zapisy !!!

W niedzielę 14 czerwca w budynku Krakbudu ul. Lea 112, 3 piętro, odbędą się sportowe badania lekarskie. Zapraszamy wszystkich ćwiczących karateków. Lekarz będzie przyjmował od godziny 10.00. Trzeba się zapisać na konkretną godzinę.

Zapisy telefonicznie u Pani Magdy Rys tel.502 253 773

Dobrze jest zabrać - jeśli ktoś ma - aktualne wyniki badań:

• morfologia, OB, poziom glukozy, analiza moczu.

Osoby posiadające jakiekolwiek dodatkowe badania proszone są o zabranie ich ze sobą.

• Koszt: 40 zł (opłata będzie pobrana na miejscu)

Prosimy zabrać ze sobą paszporty karate (kto posiada), aby lekarz mógł wbić w nich pieczątkę z aktualnymi badaniami.

Avi Rokah w Dojo Stara Wieś

W Starej Wsi 9-10 maja odbyło się  Międzynarodowe Seminarium w,  które prowadził Avi Rokah 7 dan. Przez dwa dni mieliśmy okazję czerpać wiedzę od  wieloletniego ucznia senseia Hidetaki Nishiyamy.  W seminarium uczestniczyło ośmiu zawodników z KKKT.  Ogromne doświadczenie i charyzma senseia Aviego sprawiły, że wspólne treningi naładowały nas niezwykłą energią. W szkoleniu udział wzięło ok. 300 karateków z Czech, Litwy, Rumunii, Ukrainy, USA, Wielkiej Brytanii i Polski. Seminarium koordynował sensei Włodzimierz Kwieciński 8 Dan, trener reprezentacji Polski, prezes PZKT.

Powered by RapidGoal
design: holinej.com