Ochotnica Górna dzień II

Dzień II

Najpierw załatwimy sprawy statystycznie omawiane najczęściej – zdrowie i pogodę. Otóż – wszyscy czują się dobrze (żeby nie zapeszyć) – nikt nie kaszle, nie kicha, a zużycie chusteczek do nosa jest niemal zerowe, bo nikt też nie płacze z tęsknoty, choć 13 osób jest na obozie po raz pierwszy! Co do pogody – wieści także optymistyczne – napadało nam w nocy 15 cm śniegu! A teraz niemniej ważne szczegóły – wstaliśmy o 7.30, potem rozruch – dla niektórych w terenie bieg z senseiem Rafałem, dla reszty na sali. Po śniadaniu dalszy rozruch, tym razem dla twórczych umysłów, mianowicie – wymyślanie nazw pokojów i i okrzyków bojowych. Na razie zatrzymujemy je w tajemnicy… Korzystając ze słonecznego przedpołudnia poszliśmy na górkę, żeby nacieszyć się świeżutkim śniegiem, pojeździć na jabłuszkach i sankach i powalczyć trochę na śnieżki.

Ochotnica Górna dzień I

Dzień I

70 karateków rozpoczęło swoją przygodę…

Wszystkich, którzy za nami tęsknią informujemy, że - dojechaliśmy szczęśliwie, zjedliśmy solidny niedzielny obiad (rosół, schabowy), odbyliśmy krótki trening, uczyliśmy się klubowej obozowej piosenki, poszliśmy na spacer, potem zadomowiliśmy się w pokojach, a po kolacji - odbyliśmy zebranie organizacyjne, żeby poznać reguły, podzielić się na grupy treningowe, a na koniec dnia był film, gry towarzyskie, nieco wygłupów. cdn!

Treningi z legendą japońskiego karate senseiem Masao Kawasoe 8 Dan

Sensei Rafał Wajda i sensei Mateusz Bąk wzięli udział w zimowym Gasshuku w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo-Stara Wieś”. Treningi  prowadził sensei Masao Kawasoe 8 Dan, a wzięło w nich udział 90 karateków. Sensei Masao Kawasoe ma 69 lat,  a imponuje swoja sprawnością i charyzmą. Mieszka w Londynie i jest jednym z najbardziej znanych na świecie japońskich instruktorów karate tradycyjnego.

Po jednym z treningów senseia Rafała zaatakowała wyjątkowo złośliwa plastikowa butelka, trzymana przez sensei Annę Lewandowską. Jak się przed nią obronił – zobaczcie sami.

Relacja z Noworocznego Spotkania KKKT

Noworoczne spotkanie Krakowskiego KKT w salach Domu Harcerza zgromadziło prawie 250 osób. Na początku odbył się egzamin, do którego przystąpiło 60 młodych i bardzo młodych karateków. Najmłodszy był 5-letni Borys. Wszyscy szalenie skupieni, z wykonaniem podstawowych technik nie mieli problemów. Dopiero pytania teoretyczne wzbudzały wątpliwości, ale zawsze w grupie znalazł się ktoś rezolutny, kto potrafił powiedzieć, co to jest etykieta, kto to jest sensei i jak się nazywa ten strój karateków. Były i trudniejsze zagadnienie – czy sprzątasz swój pokój, albo czy szanujesz starszych, mówiąc dzień dobry, proszę i dziękuję. W końcu wszyscy zdali, choć nie wszyscy z maksymalnym notami. Objawiły się też nowe talenty, będą z nich prawdziwi wojownicy i świetni zawodnicy.

OBÓZ ZIMOWY KKKT OCHOTNICA GÓRNA – FERIE 2014

Miejsce: Ośrodek Turystyczno-Wypoczynkowy „Gazdaluz" Ustrzyk 370a Ochotnica Górna
Termin: 09.02 (niedziela) - 15.02 (sobota)
Organizator: Krakowski Klub Karate Tradycyjnego
Pobierz kartę obozową


WYJAZD
: 09.02.2014 (niedziela)

KŁAJ: godz. 10:00 - Ośrodek Zdrowia w Kłaju

KRAKÓW: godz. 10.45 - Rondo Mateczny (parking przy ul. Rydlówka - mapa)

POWRÓT15.02.2014 (sobota)

KRAKÓW: przyjazd ok. godz. 12:00 - Rondo Mateczny (parking przy ul. Rydlówka - mapa)

KŁAJ: przyjazd ok. godz. 13:00 - Ośrodek Zdrowia w Kłaju

Pokaz karate w szkole im. św.Wincentego Pallottiego w Krakowie

W poniedziałek 13 stycznia kilkunastoosobowa grupa karateków z KKKT przygotowała dla uczniów klas 1-4 mistrzowski pokaz kata, enbu i samoobrony. Swoje umiejętności prezentowali między innymi aktualni mistrzowie Europy i zdobywcy Pucharu Europy Dzieci.

Występ był entuzjastycznie przyjęty, tym bardziej, że już od wtorku w szkole św.Pallottiego rozpoczynają się regularne treningi dla dzieci.

EGZAMINY na stopnie uczniowskie w Krakowie i Kłaju

KRAKÓW
data:18 stycznia 2014 o godzinie 15.30
miejsce: DOM HARCERZA – ul. Reymonta 18, tuż obok Parku Jordana i stadionu Wisły
zapisy u swoich instruktorów do 14 stycznia

KŁAJ
data: 25 stycznia 2014 o godzinie 8.30
miejsce: Sala do Karate (ośrodek zdrowia w Kłaju )
Zapisy u swoich instruktorów do 21 stycznia

Powered by RapidGoal
design: holinej.com