Zdobyliśmy Wrocław!

2013-10-13

Tak to trzeba nazwać. Z VI Pucharu Mistrza gdzie startowało blisko 500 zawodników z całej Polski przywieźliśmy 20 medali: 7 złotych, 5 srebrnych i 8 brązowych! Ten rewelacyjny wynik dał nam tytuł Najlepszego Klubu i tym samym prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego Włodzimierz Kwieciński uroczyście wręczył senseiowi Rafałowi Wajdzie przechodni Puchar Mistrza.

Trzydziestu sześciu wspaniałych zawodników, Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego, którzy pod opieką senseiów: Klaudii Mleko, Krzyśka Buczka, Mateusza Bąka i senseia Rafała (który był też sędzią zawodów) - dało z siebie wszystko, przykładając się do każdego startu. A sił trzeba było mieć naprawdę dużo - turniej trwał 12 godzin, co zważywszy, że wyjechaliśmy o 5 rano z Krakowa, a wróciliśmy o 2 w nocy - daje 19 godzin na nogach. Tacy twardzi i dzielni są karatecy ,nikt nie narzekał, bo wszyscy byli pochłonięci kibicowaniem kolegom, także przyjaciołom z Niepołomic i swoim trenerom.

Nasi najmłodsi chłopcy - rocznik 2004 i młodsi, którzy byli najliczniejszą grupa startujących - nie dali reszcie szans, zajmując całe podium. Nieoczekiwanie wygrał w pięknym stylu Kamil Rak, srebro przypadło Antosiowi Czechowskiemu, na trzecim miejscu znaleźli się Karol Chłopicki i Michał Biesaga. Niewiele gorsze okazały się dziewczęta - w tej samej kategorii - żółtych i pomarańczowych pasów - Ania Godyń była druga, a Dominika Kmiecik i Joanna Łyżwińska trzecie. Zwycięzcą żółto-pomarańczowych 10 i 11- latków został Leon Chłopicki(jego klubowy przyjaciel Bartek Kozioł, niestety nie mógł brać udziału w zawodach). W tym samym roczniku w kategorii zielono-niebieskich pasów wygrał maksymalnie skoncentrowany Arkadiusz Wilkosz. Zielono - niebieskie dziewczyny też spisały się na medal, a raczej na medale - Natalia Jach - złoty, a Natalia Firlit - brązowy. W kategorii 12,13 lat, zielone i niebieskie pasy bezkonkurencyjna była Wiktoria Zachariasz, co nikogo nie zaskoczyło, choć nie było wcale łatwo. To nie koniec tej miłej wyliczanki. W grupie kadetów, czyli 14 i 15 latków do niebieskiego pasa startowali bowiem Hubert Romaniak i Karolina Wyporek i oboje również nie zawiedli, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii kata i drugie w kumite a ich kolega Maciej Tomerski uplasował sie na trzecim miejscu. Klasę potwierdzili juniorzy - Klaudia Mleko i Krzysiek Buczek, zajmując: Klaudia trzecie miejsce w kata i drugie w kumite, a Krzysiek - trzecie w kata. W grudniu Klaudia i Krzysiek pojadą walczyć w Pradze na Mistrzostwach Europy, dla nich udział w krajowych turniejach jest świetnym treningiem przed imprezami większej rangi. Bardzo na nich liczymy!

Pozostali zawodnicy, choć nie wrócili do domów z gustownymi, szklanymi medalami, też wykazali się wola walki i sportowym duchem! Dla niektórych, np dla Bartosza Ziobra czy Mikołaja Grzesiuka był to pierwszy start w takich poważnych i wyczerpujących zawodach.

Oprócz Pucharu Mistrza we Wrocławiu rozegrano też Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików rocznik 2000/2001. Nasze zawodniczki stanęły na podium w swoich kategoriach, Wiktoria Zachariasz na najwyższym, a Sara Śliwczyńska tuz za nią. Sensei Rafał Wajda, trener krakowskiej ekipy startował w kata indywidualnym zajmując druga pozycję. Ten radosny, pełen wrażeń (najmocniejszych dla Leona Chłopickiego, kto był, to wie dlaczego, a reszta, jak zapyta, to się dowie;) - zakończył się tzw. posiłkiem regeneracyjnym w przydrożnym Mc Donaldzie, do którego prawdziwi sportowcy chodzą raz w roku!

Wrocławskie zawody były dobrym sprawdzianem i nieocenionym treningiem przed najważniejszymi zawodami w roku - Pucharem Europy Dzieci. Odbędzie się on 19 października w Peterborough, w Anglii. Reprezentacja Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego wyjeżdża do Wielkiej Brytanii w środę, 16 października w silnym, czternastoosobowym składzie. Trzymajcie za nas kciuki!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Powered by RapidGoal
design: holinej.com