Puchar Europy Dzieci w Anglii - Dzień startów i wyniki

2013-10-20

Puchar Europy Dzieci 2013 zakończony. Powiedzieć, że przeszliśmy go jak burza, to za mało. To była nawałnica z piorunami. NIKT z naszej 14 osobowej ekipy nie wraca do Polski bez medalu, a rekordziści przywożą nawet cztery. Mamy 8 złotych, 6 srebrnych i  5 pięć brązowych.

Pierwszą konkurencją było kata indywidualne. Chłopcy 8 – 9 lat żółto – pomarańczowi zajęli całe podium: Karol Chłopicki zdobył złoto, Kamil Rak – srebro a Michał Biesaga – brąz. Dziewczęta w tej samej kategorii też wymiotły resztę: Dominika Kmiecik ma złoto , Ania Godyń – brąz. Dalej podobnie, Bartek Kozioł – złoto, Leon Chłopicki – srebro. Moda na klubowe finały się przyjęła, naprzeciwko siebie po przerwie stanęli: Natalia Jach, która pokonała Natalię Firlit oraz Arek Wilkosz, który wygrał z Grzesiem Glicą.

O godzinie 15.00 nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów, przyszli nawet burmistrzowie Peterborough i Bostonu. Można było odnieść wrażenie, że przemówieniom nie będzie końca, a co ciekawe Anglicy mówili z kartek a Polacy po angielsku z głowy. Potem zawodnicy i licznie zgromadzona widownia mogła zobaczyć pokaz mistrzów – senseiów Pawła Janusza i Daniela Iwanka.

W konkurencjach drużynowych było masę emocji. Mali chłopcy: Karol Chłopicki, Michał Biesaga i Antek Czechowski wygrali. A Dominika Kmiecik, Ania Godyń i Kamil Rak zdobyli brąz. Dużo szczęścia i dobrą formę mieli starsi: Arek Wilkosz, Grześ Glica i Bartek Chojnacki, którzy w niezwykle silnej grupie pokonali dwie świetne drużyny z Armenii, ulegając tylko Rosjanom. Wiktoria Zachariasz, Natalia Jach i Natalia Firlit do swoich medali dołączyły brązowe krążki, a raczej prostokąty. W en-bu Dominika z Karolem zajęli drugie, a Ania z Antosiem trzecie miejsce. Leon Chłopicki z Bartkiem Koziołem walczyli dzielnie w grupie brązowych i niebieskich pasów, zdobywając doświadczenie. Karol z Antkiem w ładnym stylu zdobyli złoto. Antoś przy rozdaniu medali odrobinę płakał, bo nie zrobił bloku i oberwał w oko.

A oto, jak gwiazdy komentowały swoje występy:

Natalia Firlit: Czuję zaskoczenie i wściekłość, bo mogło mi pójść lepiej. Starałam się jak tylko mogłam, ale nawet jestem zadowolona.

Kamil Rak: Cieszę się, że zdobyłem jakieś miejsce, to była dobra zabawa i cieszę się że tu przyjechałem.

Bartek Chojnacki: Nie mam dzisiaj żadnych uczuć, albo nie – mam! Tylko nie wiem jeszcze jakie...jestem dumny z siebie ( po kata drużynowym).

Grzesiek Glica:  Fajnie było. Jak nasz sensei Mateusz powiedział że spadliśmy z czwartego na drugie, to byłem baaardzo szczęśliwy!

Dominika Kmiecik: Mam komplet medali złoto, srebro, brąz. W en – bu mogło być lepiej.

Michał Biesaga: Jestem szczęśliwy, wyluzowany, dumny i zmęczony. Bardzo lubię zawody.

Ania Godyń: Mam trzy brązy, cieszę się w sumie.... Dałam z siebie wszystko...Ale mogłam się bardziej postarać...

Natalia Jach: Jestem zadowolona, mogło być trochę lepiej.

Wiktoria Zachariasz: Cieszę się z pierwszego miejsca w kata indywidualnym. A w drużynowym też było dobrze. Nie mam sobie nic do zarzucenia...

Arek Wilkosz: Jestem z siebie bardzo zadowolony... i z medali które dzisiaj zdobyłem...ALE DALEJ CHCE MI SIĘ TRENOWAĆ!!!!!!!!!!!!!

Bartek Kozioł: Bardzo się cieszę z wyniku ( 1 miejsce w kata indywidualnym) gorzej było z en – bu ale pierwszą walkę wygraliśmy.

Leon Chłopicki: Jestem zadowolony bo reprezentowałem swój piękny kraj i medale się nie liczą.... tylko ze jestem w Anglii.

Karol Chłopicki: Jestem szczęśliwy bo pierwszy raz zaszedłem tak daleko!!! (3 złota)

Antek Czechowski: Cieszę się że brałem udział w tych zawodach. Byłem na podium i mam dyplomy!

Sensei Rafał: Jestem bardzo zadowolony z medalowego wyniku i startu zawodników Krakowskiego KKKT. Jest to wypadkowa ciężkiej pracy dzieci i ich rodziców, zwłaszcza dodatkowych treningów. Dziękuję dzieciom i osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu, między innymi: Klaudii Mleko, Krzyśkowi Buczkowi i Mateuszowi Bąkowi.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Powered by RapidGoal
design: holinej.com