II Mistrzostwa Aleksandrowa Łódzkiego

II Mistrzostwa Aleksandrowa Łódzkiego nie mogły się odbyć bez nas! Wiec pojechaliśmy i przywieźliśmy 7 medali- złote - Karol Chłopicki, Asia Łyżwińska i Daniel Łaskarzewski, srebrny- Antek Czechowski i brązowe - Arek Wilkosz, Natalia Firlit i Ewa Czechowska.


Zawody były rozgrywane w grupach, systemem - każdy z każdym i co ważne - w kata oraz w kumite. Solidna praca i obozowe treningi zaprocentowały wynikami na macie. Wszyscy dostali pamiątkowe koszulki, a ci, którzy stanęli na podium – puchary, medale i nagrody: powerbanki, pendrivy, torby i plecaki. Dziękujemy za zaproszenie na taką świetną imprezę:)

Wycieczka po Krakowie

Zaproszeni przez stowarzyszenie Lege Artis w sobotę ruszyliśmy na podbój Krakowa. Najpierw w małym, uroczym kinie Mikro, zobaczyliśmy film: "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” o  małych detektywach, którzy, dzięki swojemu sprytowi odzyskują skradziony rodzinny diament i godzą dwie zwaśnione ze sobą rody. 

Obóz zimowy Zawoja 2017-relacja dzień po dniu :)

Obóz zimowy w Zawoi w pierwszym tygodniu ferii to nasz tradycyjny wyjazd integracyjny, treningowy i oczywiście wypoczynkowy. Jest to czynny wypoczynek, bo karatecy innego nie znają! Wiele będzie się działo- planujemy wypady na naszą ulubioną górkę, na lodowisko, będziemy poprawiać techniki i kondycję na treningach, będziemy grać w różne gry, powalczymy w turnieju tenisa stołowego. Będzie kulig, dyskoteki, filmy i niespodzianka. Zdradzimy tylko, że związana z gimnastyką umysłu i doświadczeniami naukowymi:). Codziennie opowiemy Wam, jak spędzamy kolejne dni, a na FB pokażemy zdjęcia autorstwa senseia Mateusza Bąka. Bądźcie wirtualnie z nami i cieszmy się razem z tych wspaniałych dni pełnych przyjaźni, śniegu i karate!

Spotkanie Noworoczne 2017-podsumowanie

Nasze tradycyjne styczniowe spotkanie w tym roku  zorganizowaliśmy w nowym miejscu – w siedzibie Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. W zabytkowej sali sportowej tej szacownej organizacji stworzonej w 1885 dla patriotycznego  wychowywania młodzieży i krzewienia sportu czuliśmy się doskonale. Sensei Rafał przywitał wszystkich i podziękował za ubiegłoroczną akcję 1%, prosząc o pamięć także i przy nadchodzących rozliczeniach. Podsumował także nasz Fundusz Rozwoju Klubu, który wspiera coraz więcej Rodziców, dzięki czemu możemy sobie nawzajem pomagać. Ale - głównymi gwiazdami sobotniego popołudnia byli nasi zawodnicy. To oni prowadzili program artystyczny – podsumowując, co wydarzyło się w 2017 roku w KKKT. 

Aktywny weekend z Mistrzem!

Damian Stasiak, najlepszy polski karateka, robiący w ostatnich sezonach błyskotliwą karierę w federacji UFC w MMA gościł w miniony weekend w Dojo Kraków na zaproszenie Rafała Wajdy trenera i prezesa Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego. Poprowadził dwudniowe seminarium poświęcone technikom walki, w których jest doświadczonym mistrzem. Skorzystać z jego wiedzy i świetnej umiejętności przekazywania praktycznych wskazówek chciało liczne grono krakowskich karateków oraz młodzieży trenującej w Nowym Sączu pod okiem Damiana Pawlika. Liczna grupa młodych i starszych stopniem adeptów sztuk walki zgłębiało tajniki reakcji zwanej po japońsku "sen", dzielącej się na Kake-no-sen (przed atakiem fizycznym) i Tai-no-sen (w czasie ataku fizycznego), skupiając się przy tym na pracy nóg i celności. 

Rok 2016 krakowscy karatecy mogą streścić trzema słowami- praca, sukces, rozwój

Krakowski Klub Karate Tradycyjnego, w którym trenuje już 800 osób ma silną młodą kadrę, która startuje w krajowych i międzynarodowych zawodach. W zeszłym roku zawodnicy KKKT zdobyli 395 medali,  nie ma w tej dyscyplinie klubu, który zbliżyłby się do tego wyniku. Dwóch młodych reprezentantów klubu  - Karol Chłopicki i Karol Rak wystartowało z powodzeniem w Tokio na Mistrzostwach Świata. W Polskiej Lidze Karate Tradycyjnego doskonale zadebiutowały Klaudia Mleko i Magdalena Mielnik. Rafał Wajda – egzaminator PZKT przeprowadził pond 700 egzaminów na stopnie uczniowskie. 9 osób z KKKT zdało egzaminy na stopnie mistrzowskie – Mateusz Bąk 2 Dan, Krzysztof Buczek 2 Dan, Damian Latos 2 Dan, Klaudia Mleko 2 Dan, Hubert Romaniak 1 Dan, Arkadiusz Wilkosz 1 Dan, Sebastian Romaniak 1 Dan, Ewa Latos 1 Dan, Katarzyna Wierzbicka 1 Dan.

Indywidualne licencje członkowskie PZKT

Przypominamy o konieczności posiadania indywidualnej licencji członkowskiej Polskiego Związku Karate Tradycyjnego na rok 2017 . Obowiązuje ona WSZYSTKICH trenujących karate (zgodnie z zarządzeniem PZKT).


Wykupienie licencji jest warunkiem udziału w treningach w klubach macierzystych, przystąpienia do egzaminu na stopnie uczniowskie i mistrzowskie, rejestracji egzaminu w PZKT, udziału w zawodach itd.


Informujemy, że wpłat za licencję w wysokości 40 zł (opłata roczna), dokonują ćwiczący w recepcji Dojo Kraków, na konto klubu lub u swojego instruktora . Koniecznie należy podać następujące dane: imię i nazwisko, data urodzenia.

Powered by RapidGoal
design: holinej.com