Waleczna Majówka w KKKT

W długi majowy weekend nasze Dojo Kraków tętniło życiem. Karatecy z KKKT i goście z innych klubów mieli okazję uczestniczyć w seminarium prowadzonym przez senseia Damiana Stasiaka. Na naszej stronie nie trzeba chyba przedstawiać tego najlepszego w kraju mistrza kumite- ale dla porządku - przypomnimy- Sensei Damian z Aleksandrowa Łódzkiego, zaprzyjaźniony z KKKT jest nie tylko czołowym karateką w kraju, ale walczy także z powodzeniem w MMA dla UFC, najlepszej federacji na świecie. Niebawem na miesiąc wyjeżdża trenować do Tajlandii, tym bardziej miło, że zdążył jeszcze przyjechać  do nas.

Małopolskie Laury Sportu

Rafał Wajda, Klaudia Mleko, Wiktoria Zachariasz i Krzysiek Buczek nagrodzeni Małopolskimi Laurami Sportu! Dziś w Tauron Arenie odbyła się uroczysta gala, podczas której członkowie Zarządu Województwa wręczyli te zaszczytne wyróżnienia (koperty:) najbardziej utytułowanym zawodnikom i trenerom z naszego regionu. Nie mogło zabraknąć karateków z KKKT, bo zawsze jesteśmy wśród najlepszych. Gratulacje, senseiowie. Ciężka praca doceniona!

Puchar dla Najlepszego Klubu w Oleśnicy dla KKKT

Klub Hikari zaprosił nas do Oleśnicy na zawody, więc zapakowaliśmy się do autokaru i pojechaliśmy powalczyć. Oprócz konkurencji indywidualnych były też drużynowe i zależało nam, żeby sprawdzić różne nowe składy, a starym udowodnić, że jeszcze przed nimi dużo pracy. W turnieju startowało ponad 300 zawodników z 14 klubów, mocna była obsada. Nasi nie zawiedli i choć polało się trochę łez - przeważała radość.


Przywieźliśmy 51 medali  i Puchar Burmistrza Oleśnicy dla najlepszego Klubu.


Najbardziej cieszą zawsze debiutanci, którzy będąc pierwszy raz na zawodach odnoszą sukces!

Zawody we Wrześni!

9 kwietnia  nieliczna reprezentacja KKKT (większość kadry przebywała na Sportowym Talencie) wzięła udział w XIII Turnieju Eliminacyjnego do Pucharu i Mistrzostw Polski we Wrześni. W zawodach brało udział 250 karateków z 11 klubów. Sebastian Romaniak zdobył srebro w kata i brąz w kumite, a  Karolina Wyporek dwa srebra -w kata i w kumite (tym większy sukces, że startowała z młodzieżowcami i seniorkami!), a Hubert Romaniak złoto w kata.


Gratulujemy!

Sportowy Talent 2016 -relacja

Nasza młoda kadra  przez cztery dni trenowała  w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo Stara Wieś”. Specjalistyczny program szkoleniowy „Sportowy Talent” ma dwie edycje  wiosenną, która odbyła się od 7 do 10 kwietnia i letnią, która czeka nas w sierpniu. Program przygotowuje do Pucharu Świata Dzieci, który odbędzie się w Krakowie w październiku i zarazem pozwala wyselekcjonować najzdolniejszych zawodników w kategoriach dziecięcych. Zgodnie z założeniem PZKT będą oni bezpośrednim zapleczem narodowej kadry kadetów i juniorów. W szkoleniu brało udział ponad 120 dzieci z klubów w całej Polsce. Młodzi zawodnicy mieli  trzy treningi dziennie-prawie 7 godzin na sali, a program obejmował analizę konkurencji kata oraz kumite oraz testy sprawnościowe.

Sukces na zawodach w Zielonej Górze !!!

Wyprawa do Zielonej Góry, to była impreza dla prawdziwych twardzieli, bo wymagała pobudki w środku nocy, żeby dotrzeć pod naszą zachodnią granicę na godzinę 10. Sala sportowa MOSi R-u jest bardzo ładnym, nowoczesnym  obiektem, połączonym z Aquaparkiem. Niestety nie było czasu na pływanie, bo cały dzień pracowicie walczyliśmy na matach. 


Turniej zgromadził ponad 600 zawodników, z czego 310 reprezentowało karate tradycyjne, a pozostali ju-jitsu i kyokushin. Ciekawe było obserwowanie innych stylów walki, a zwłaszcza rozpoczynającego imprezę pokazu. Ekipa karateków z czarnymi i brązowymi pasami zaprezentowała pokaz składający się z form kitei, kumite i enbu w wykonaniu aktualnych zdobywców Pucharu Europy i Pucharu Polski  - Karola i Antka. Pokaz prowadzony przez senseia Rafała Wajdę spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem, podobnie, jak prezentacja elementów samoobrony przez ju-jitsu i rozbijanie płyt chodnikowych przez kyokushin. Odtąd już adrenalina utrzymywała się na stałym, wysokim  poziomie, bo praktycznie w każdej konkurencji mieliśmy swoich reprezentantów. 

Liga, kadra, kurs - czyli intensywny weekend w Starej Wsi

Sensei Rafał Wajda zwyciężył pierwszy turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego w Starej Wsi. W lidze startowało 4 zawodników z KKKT . Klaudia Mleko i Magda Mielnik zajęły 6 i 8 miejsce - co liczy się tym bardziej, że obie debiutowały w tych prestiżowych zawodach. Całą trójkę czeka jeszcze turniej w Warszawie i finał w Lublinie.

Powered by RapidGoal
design: holinej.com