Zgrupowanie Kadry Polski i PLKT

18 i 19 kwietnia w Dojo w Starej Wsi odbyło się zgrupowanie Kadry Polski juniorów, na którym sensei Rafał czuwał nad formą najlepszych młodych zawodników z całej Polski, w tym Wiktorii Zachariasz oraz Huberta i Sebastiana Romaniaków  z KKKT. W treningach brało udział 60 młodych karateków i z nich po Mistrzostwach Polski i kolejnych zgrupowaniach zostanie wyłoniona reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy w Wilnie. Jednocześnie w najładniejszym dojo w kraju odbył się II turniej ligi PZKT. Było to okazją dla młodzieży do oglądania najlepszych w kraju zawodników. W tej edycji, podobnie jak w poprzedniej Rafał Wajda zajął 2, a Krzysiek Buczek 6 miejsce. Gratulujemy.

Małopolski Laur Sportu

Sensei Rafał Wajda, Klaudia Mleko i Wiktoria Zachariasz odebrali dziś dyplomy i nagrody finansowe za wybitne osiągnięcia  trenerskie  i sportowe podczas gali  Małopolski Laur Sportu w Krakowskim Centrum Kongresowym.  W uroczystości brali udział młodzi sportowcy i ich trenerzy z całego regionu, a wyróżnienia wręczał członek zarządu województwa małopolskiego, Leszek Zegzda. "Jesteśmy z was dumni, wiemy, że nasze działania są niewystarczające a wy i tak odnosicie odnosicie sukcesy. Pomimo przeciwności jesteście awangardą społeczeństwa" - powiedział. Każdy wychodzący po dyplom sportowiec był przedstawiany i wymieniane były jego osiągnięcia. O Klaudii: "piękna i groźna, walki kończy przed czasem dzięki swojemu słynnemu obrotowemu kopnięciu", o ,Wiktorii:" niech was nie zmyli ta drobna postać - ma czarny pas i jest mistrzynią świata"

Informacje i Zapisy - Obozy Letnie 2015!

Rozpoczynamy zapisy na nasze letnie obozy. Zachęcamy do wcześniejszego zaplanowania wakacji z KKKT. Świadomość, że kiedyś będzie lato, skończy się rok szkolny i będzie więcej czasu na relaks i trening bardzo dobrze wpływa na samopoczucie. W wakacje zabieramy wszystkich chętnych nad morze, do Mikoszewa i do Dojo w Starej Wsi (można jechać na obydwa wyjazdy).


Do Mikoszewa jedziemy już drugi raz, bo bardzo nam się tam podobało. Zapraszamy starą gwardię i tych, którzy jeszcze z nami nigdzie nie byli.

Obóz w Starej Wsi jest to rodzinny wyjazd dla wszystkich – dzieci, dorosłych, członków kadry i wszystkich rozpoczynających przygodę z karate. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą:

Wielki Sukces na zawodach we Wrocławiu!

Zaproszeni przez Dolnośląską Akademię Karate we Wrocławiu (dziękujemy:) wzięliśmy udział w międzynarodowym turnieju dla dzieci i młodzieży – Wratislavia Cup. Przywieźliśmy z Wrocławia ze sobą: 15 pucharów (wywalczyli je zdobywcy pierwszych miejsc), 14 srebrnych medali i 12 brązowych- w sumie 41 razy staliśmy na podium. Takie wyprawy wymagają trochę poświęcenia, np. trzeba wyjechać o 5 rano, żeby zdążyć do celu na 9. Udała nam się ta sztuka, a potem wszystko poszło wg. planu. Było szczególnie miło, bo sensei Rafał tym razem nie sędziował, tylko dopingował swoich najmłodszych zawodników. Starsi i bardziej doświadczeni uczyli się radzić sobie sami, mieli za zadanie orientować się – kiedy startują, na jakiej planszy i w której grupie wiekowej. Taki trening samodzielności bardzo się przyda…  Było nas naprawdę dużo – 82 osoby, z czego 41 osób pierwszy raz w życiu startowało w zawodach i to od razu  tej rangi. W turnieju brało udział 25 klubów, w tym Czesi i Ukraińcy – łącznie 400 karateków.

Rafał Wajda drugi, Krzysztof Buczek szósty w PLKT 2015

Rafał Wajda i Krzysztof Buczek – zawodnicy Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego startowali w I Turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2015, który rozegrany został w niedzielę, 22 marca, w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś”.  Pierwszy turniej w tym sezonie należał do bardzo udanych: Rafał Wajda był drugi, a Krzysztof Buczek, który w lidze debiutował – uplasował się na szóstym miejscu.

„Jestem zadowolony, traktuję ligę jako doskonały trening przed sezonem startowym, a zwłaszcza przed majowymi mistrzostwami Polski. Cieszę się też z sukcesu mojego ucznia – Krzyśka Buczka, bo choć wielu przeciwników górowało nad nim wiekiem i doświadczeniem – zaprezentował bardzo dobre przygotowanie techniczne i ducha walki. To niezła prognoza przed mistrzostwami Polski.” podsumował szef KKKT Rafał Wajda

Newsweek - artykuł "Bliżej do szczęścia

Szczęśliwe dzieci z KKKT! W jednym z ostatnich " Newsweeków" (7/2015) ukazał się artykuł "Bliżej do szczęścia. Jak pomóc dziecku odnieść sukces"- Anny Szulc i Rafała Gębury. Sensei Rafał Wajda wypowiadał się w nim na temat wychowania dzieci poprzez sport, a zwłaszcza - karate. Coś o tych metodach wiemy, co;)? Kilka dni temu dostaliśmy miły list od autorki artykułu, a że nie wszyscy korzystają z Facebooka - pozwolimy sobie tę laurkę zacytować z zapewnieniem, że też dziękujemy Newsweekowi za docenienie naszych metod;)

Zgrupowanie Kadry Polski Juniorów w Starej Wsi

Rafał Wajda trener Krakowskiego KKT wraz z Justyną Marciniak pod kierunkiem senseia Andrzeja Maciejewskiego w Starej Wsi szkolili kadrę Polski juniorów. W 40 osobowej grupie najlepszych młodych karateków ze wszystkich niemal polskich klubów na weekendowym zgrupowaniu w najpiękniejszym dojo świata była też piątka zawodników z Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego : Wiktoria Zachariasz, Karolina Wyporek, Michał Łach, Hubert Romaniak, Sebastian Romaniak. Młodzi karatecy przygotowują się do mistrzostw Polski, które odbędą się w maju we Włocławku. Ale czasu na wakacyjny odpoczynek nie będzie, bo zaczną się zgrupowania i treningi przed Mistrzostwami Europy w Wilnie.
Powered by RapidGoal
design: holinej.com